W dniach 15–17 maja 2019 r. W centrum innowacji odbyły się cztery wystawy energii: Intersolar Europe, EES Europe, Power2Drive Europe i EM-Power.
Nie mogło zabraknąć na targach przedstawicieli SBF POLSKA PV! Jak co roku bacznie przyglądaliśmy się innowacjom, oglądaliśmy nowe produkty, rozmawialiśmy z przedstawicielami czołowych światowych marek działających w branży fotowoltaicznej.
Cztery wystawy i jedna misja: rozwój czystej i zaawansowanej energetyki.
Po trzech udanych dniach targów Intersolar Europe 2019 czas na podsumowania! Jasne jest, że był to kolejny doskonały rok dla fotowoltaiki, magazynowania energii i innowacji dla nowych rozwiązań energetycznych.
Nowości i ciekawostki!
Na targach Intersolar 20219 został zaprezentowany nowy falownik GEN24 Plus firmy Fronius, który wpisuje się w nowe trendy. Falownik poza standardową obsługą modułów PV może współpracować z akumulatorami oraz coś nowego – PV Point. Dzięki PV Point istnieje możliwość zasilania awaryjnego w podstawowym zakresie także bez zasobnika energii.
SolarEdge jest firmą, która słynie z optymalizacji mocy, a na tegorocznych targach InterSolar 2019 zaprezentowała trójfazowy falownik o mocy 75 kW do jeszcze wyższych klas mocy.
JinkoSolar zaprezentował swój pierwszy dwupłaszczowy panel z przezroczystym panelem Swan. Właśnie za to rozwiązanie jury Intersolar przyznało firmie nagrodę.
Bardzo ciekawe rozwiązanie zostało przedstawione przez Ralos-solar. Ich produkt łamie podstawową zasadę, która zakazuje poruszania się po modułach fotowoltaicznych. Nakładka na buty umożliwia wygodne poruszanie się po tafli modułów PV, tak jak po zwykłej drodze.
Intersolar Europe 2019 w liczbach
Łącznie 1 354 wystawców (15% więcej niż w roku ubiegłym), 100 000 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej (16 % więcej niż w roku ubiegłym) i około 50 000 zwiedzających 8% więcej niż w roku ubiegłym) ze 162 krajów.
Europa inteligentna energetycznie
Tegoroczne targi koncentrowały się na kluczowych zagadnieniach przyszłościowej energetyki, od energii odnawialnych po decentralizację i cyfryzację, aż do łączenia sektorów. Szczególną uwagę zwrócono na inteligentne i wzajemnie połączone systemy energetyczne, a na towarzyszących konferencjach i forach zbadano szeroki zakres innowacyjnych technologii, nowych modeli biznesowych i pionierskich projektów.