Za nami bardzo merytoryczne i owocne spotkanie robocze!

W miniony piątek, 18 października, członkowie SBF POLSKA PV spotkali się, by porozmawiać o tym, jak polepszyć jakość wykonywanych w Polsce instalacji PV. Inspiracją były sygnały z rynku, od inwestorów i od producentów urządzeń, że nie wszystkie instalacje fotowoltaiczne realizowane w polskich domach są bezpieczne i wykonane z zadowalającą jakością!

Podjęliśmy wyzwanie i wspólnie przygotowujemy ilustrowany poradnik dla wszystkich projektantów, wykonawców i świadomych inwestorów. Wszystko w trosce o dobry obraz i jakość polskiej energetyki obywatelskiej. Pokażemy w nim w przystępny i skondensowany sposób, jak zadbać o bezpieczną instalację. Poprzez ilustracje i porady pokażemy różnice pomiędzy dobrym a złym wykonaniem.

Zadbamy także o to, by język był zrozumiały dla szerokiego spektrum odbiorców. Do pracy nad poradnikiem zaprosiliśmy kilka sektorów, również branżę budowlaną.

Spotkanie robocze Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV – Prezes Bogdan Szymański prezentuje założenia poradnika. (Fot. SBF POLSKA PV)

 

Spotkanie robocze Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV – Trwa burza mózgów nad zdefiniowaniem kamieni milowych poradnika. (Fot. SBF POLSKA PV)

Już wkrótce przedstawimy efekty naszej pracy!

 

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV