Bogdan Szymański na Huawei Eco-Connect Poland 2020

Prezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV, Bogdan Szymański wystąpił na kolejnej edycji konferencji Huawei Eco-Connect 2020, na której omówiono bieżące trendy na rynku ICT w Polsce. Podczas konferencji zaprezentowano najnowsze produkty Huawei dedykowane biznesowi i sektorowi publicznemu, z zakresu chmury, big data, sztucznej inteligencji, rozwiązań sieciowych, zielonej energii, zasilania centrów obliczeniowych i baz danych. Huawei Eco-Connect 2020 podzielono na trzy części i cztery bloki tematyczne, które transmitowane były jednocześnie.

Blok Solar Inverter, w którym brał udział prezes SBF, skupił się na praktycznych rozwiązaniach, szansach oraz trendach rozwojowych na rynku zielonej energii wytwarzanej z pomocą fotowoltaiki. Huawei jest producentem falowników fotowoltaicznych (seria SUN). Korzystają z nich największe farmy solarne, osiągając znaczne oszczędności dzięki atrakcyjnej cenie, wydajności oraz niezawodności. Prezes SBF POLSKA PV – Bogdan Szymański, omówił trendy na rynku fotowoltaiki w Polsce. Tę kwestię analizowali w swoich wystąpieniach także Paweł Czaus, przedstawiciel Nomad Electric oraz Mariusz Klimczak, prezes ESOLEO sp. z o.o.

HUAWEI ECO CONNECT POLAND 2020 to coroczne spotkanie, które tym razem ze względu na pandemię odbyło się w formule online na interaktywnej platformie, która zapewniła uczestnikom kontakt na żywo z ekspertami, pełną możliwość rozmów we własnym gronie, a dzięki opcjom czatu czy sesjom Q&A, bezpośrednią wymianę myśli i możliwość pozyskania wiedzy w kontakcie z ekspertami.

Krótkie wideo z produkcji jest dostępne tutaj.