Po raz kolejny, Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV intensywnie włącza się w przygotowania i organizację XI Forum SOLAR+. Zapraszamy wszystkich: inwestorów, wykonawców, projektantów, przedstawicieli instytucji państwowych i samorządów. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Rok 2019 był zdecydowanie przełomowy dla polskiej fotowoltaiki.

We wrześniu 2019 moc zainstalowana w Polsce przekroczyła 1 GW. Przez cały wrzesień instalowano 2,2 MW dziennie. Mogłoby się wydawać, że to rekord trudny do pobicia, po czym przyszedł październik, w którym instalowano już prawie 3 MW dziennie. Według stanu na 1 listopada 2019 r. moc zainstalowana w polskiej fotowoltaice wyniosła 1098,978 MW. O przyszłości rynku będzie mowa podczas GLOBEnergia SHOW, które już od 26 do 27 lutego będą odbywać się w Targach Kielce.

Mój Prąd – jak będzie wyglądał nabór w 2020 roku?

Rok 2019 to także rozpoczęcie działalności programu „Mój Prąd” o budżecie wynoszącym 1 miliard złotych. Program stał się dodatkowym impulsem do rozwoju fotowoltaiki w Polsce. Wniosków przybywa z dnia na dzień, a prawie codziennie akceptowane są nowe. Według stanu na 26 listopada 2019 roku, zatwierdzono 7026 wniosków oraz wypłacono 6024 dotacji. Dzięki tym instalacjom, możliwa jest redukcja emisji CO2 o 26 612 490 kg/rok.

Nowelizacja ustawy OZE

W 2019 roku nastąpiła także nowelizacja ustawy OZE, która dołączyła przedsiębiorców do grona prosumentów. Prosumentami mogą stać się ci przedsiębiorcy, którzy będą wytwarzali energię elektryczną na własne potrzeby. Warunkiem jest, by wytwarzanie energii elektrycznej nie stanowiło przedmiotu ich przeważającej działalności gospodarczej.
Przedsiębiorcy z sektora MŚP coraz częściej sięgają po odnawialne źródła energii, chcąc obniżyć swoje rachunki za energię. Aż 20% z nich deklaruje, że w przypadku posiadania środków na dowolną inwestycję proekologiczną, zdecydowałoby się właśnie na instalację fotowoltaiczną.

Moce maksymalne i nowe technologie

W ciągu ostatniego roku widać wśród producentów modułów zdecydowaną tendencję do zwiększania mocy maksymalnej modułów. Kolejne generacje pojawiają się nawet co kilka miesięcy, podczas gdy kilka lat temu utrzymywały się na rynku zazwyczaj rok. Tak szybki postęp jest odzwierciedleniem dynamicznego rozwoju branży. W 2019 roku pojawiły się nowe moduły w ciekawych technologiach i w rekordowymi sprawnościami. Pojawiają się już moduły o mocach 460 Wp, które dedykowane są zarówno instalacjom komercyjnym jak i domowym.

Jaki będzie rok 2020 dla fotowoltaiki?

Forum Solar+ to idealne wydarzenie, by porozmawiać o tym, jak będzie wyglądał 2020 rok.
Spotkanie zostanie w pełni poświęcone branży fotowoltaicznej i zagadnieniom magazynowania energii. To forum wymiany doświadczeń, analizy zmian prawnych, aktualne ceny, nowości technologiczne, konkretne porady dla inwestorów i instalatorów.

Poruszone zostaną ważne aspekty rynkowe dotyczące fotowoltaiki w Polsce. Odbędą się rozmowy o tym, co się stanie z dotacjami na domową fotowoltaikę, o blokadzie wzrostu cen energii, sposobach zarządzania energią z PV czy też kosztami energii w domu i firmie. XI Ogólnopolskie FORUM FOTOWOLTAIKI I MAGAZYNOWANIA ENERGII SOLAR+ już 27 lutego w Kielcach!

XI Ogólnopolskie Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii
GDZIE: Kielce, Targi Kielce S.A. ul. Zakładowa 1
KIEDY: 27.02.2020
OFICJALNA STRONA WYDARZENIA: https://globenergia.pl/wydarzenia/forumsolar/