Członkowie SBF powołani do Rady Koordynacyjnej do spraw Rozwoju Sektora Fotowoltaiki

12 kwietnia 2022 roku w Ministerstwie Klimatu i Środowiska (MKiŚ) odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady Koordynacyjnej do spraw Rozwoju Sektora Fotowoltaiki. Posiedzeniu przewodniczył Ireneusz Zyska, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Pełnomocnik Rządu ds. OZE. Spotkanie jest realizacją postanowień Porozumienia o współpracy na rzecz rozwoju sektora fotowoltaiki, podpisanego 16 grudnia 2021 r.

Reprezentacja SBF POLSKA PV

Na członków Rady Koordynacyjnej do spraw Rozwoju Sektora Fotowoltaiki zostali powołani przedstawiciele Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV. Powołania otrzymali:

  • Grzegorz Burek, wiceprezes SBF POLSKA PV;
  • Edyta Witkowska-Grześkiewicz, pełnomocnik Zarządu ds. fotowoltaiki w Bruk-Bet;
  • Henryk Biały, Przewodniczący Rady Nadzorczej w Corab S.A.

Platforma współpracy

Porozumienia o współpracy na rzecz rozwoju sektora fotowoltaiki stanowi platformę współpracy pomiędzy administracją rządową, przedstawicielami instytucji finansowych, przedsiębiorców, inwestorów, łańcucha dostaw oraz sektora nauki. Współpraca rządu z przedstawicielami sektora OZE, instytucji naukowych, inwestorami oraz przedsiębiorcami, którzy działają w branży PV to kluczowy element nie tylko w realizacji postanowień Porozumień sektorowych. Ministerstwo Klimatu i Środowiska chce również wsłuchiwać się w głos rynku, w trakcie przygotowywania nowych propozycji legislacyjnych, które umożliwią rozwój nowoczesnych gałęzi przemysłu.

Maksymalizacja „local content”

Głównym celem Porozumienia jest współpraca na rzecz rozwoju sektora PV w Polsce oraz maksymalizacja „local content”, rozumianego jako udział przedsiębiorców z siedzibą w Polsce lub przedsiębiorców zagranicznych posiadających w Polsce oddział lub przedstawicielstwo i prowadzących działalność produkcyjną lub usługową na terenie naszego kraju, tworzących łańcuch dostaw na potrzeby branży fotowoltaicznej.

Więcej informacji na temat Rady Koordynacyjnej do spraw Rozwoju Sektora Fotowoltaiki można znaleźć TUTAJ.