Już 1 lutego ruszają zgłoszenia do kolejnej edycji Instalatora Roku branży fotowoltaicznej. Sam konkurs odbędzie się w ARENIE PASAŻU ENERGETYCZNEGO GLOBEnergia, 28 lutego 2018 roku, podczas targów ENEX w Kielcach.
Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej Polska PV wraz z producentem systemów fotowoltaicznych Corab mają przyjemność organizować instalacyjne rozgrywki!

Konkurs na charakter edukacyjny, który ma za zadanie nie tylko przekazywać wiedzę, ale również promować dobre praktyki wśród instalatorów. To nie tylko sprawdzenie wiedzy, umiejętności i dobrych praktyk, ale również rozrywka i kolejna forma promocji fotowoltaiki w naszym kraju.
Przypomnijmy, że w 2017 Instalatorem Roku została firma Ekosun z Bielska-Białej, a na podium stanęły także warszawski Bison Energy oraz SunSol z Gdańska.

Udział w konkursie Instalator Roku 2017 był dla nas bardzo ciekawym doświadczeniem. Sam fakt trafienia do półfinałowej „ósemki” już był dla nas nobilitacją. Lubimy wyzwania, dlatego w grę wchodziła tylko walka o najwyższą stawkę.” – mówi Patrycjusz Kopacz, kierownik ds. technicznych i logistyki w firmie Ekosun (Instalatora Roku 2017).

Konkurs został uznany za świetną inicjatywę promującą dobre praktyki wśród instalatorów. Zdobycie tytułu utwierdziło zdobywcę tytułu w 2017, że stawiając na szkolenia pracowników i stwarzanie im dobrej atmosfery pracy są w stanie osiągnąć założone cele i stale się rozwijać. Planują wziąć udział w kolejnych edycjach.

Wierzymy, że Instalator Roku jest ważna inicjatywą, biorąc pod uwagę sygnały dochodzące z rynku odnośnie słabej jakości wykonawstwa przez niektóre firmy. SunSol od początku działalności kładł duży nacisk na dokładność wykonania, tym chętniej wzięliśmy udział w edycji 2017 i jesteśmy zainteresowani edycją 2018 . Mamy nadzieję, że dobre praktyki instalacyjne staną się normą na jeszcze świeżym rynku Polskim.” – stwierdził Michał Kitkowski, Prezes Zarządu SunSol.

Jednym z ważnych aspektów konkursu jest wymiana doświadczeń. Nie tylko między producentami a instalatorami, ale również między drużynami. Zdobyta wiedza pozwala nie tylko na oferowanie lepszych produktów i usług.
Nie tylko forma promocji, ale również atrakcyjne nagrody.
Nagrodą w 2017 r. za pierwsze miejsce była instalacja o mocy 3kW. Wręczono wtedy również nagrody za II i III miejsce. Nagrodzona została również firma, która zrobiła najmniej błędów podczas instalacyjnych rozgrywek.

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej Polska PV zaprasza wszystkie firmy instalacyjne trudniące się montażem systemów fotowoltaicznych do podjęcia instalacyjnego wyzwania!
Spotkjamy się w ARENIE PASAŻU ENERGETYCZNEGO GLOBEnergia już 28 lutego 2018 roku.
Szczegółowe informacje o konkursie, zasadach rozgrywek i nagrodach podamy wkrótce!