Źródło: Corab

Instalator Roku 2021 – konkurs rozstrzygnięty!

Tegoroczna edycja konkursu Instalator Roku różniła się od poprzednich. W tym roku konkurs Instalator roku odbył się w studiu filmowym i był transmitowany na 4 platformach streamingowych. W konkursie o tytuł Instalatora Roku zmierzyły się ze sobą ekipy monterskie firm: OZE Projekt, PV Technik, SolarSpot, SunSol, PV System oraz INFO Energia. Do finału przeszły dwie ekipy, które najlepiej poradziły sobie w pierwszej części, czyli PV System i SunSol. W bezpośrednim pojedynku lepsza okazała się PV System!

Promocja dobrych praktyk instalatorskich w nowej formule

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej Polska PV wraz z Corab, przy współpracy z markami Q.Cells, SolarEdge, Jean Mueller i Knipex już po raz piąty postanowili promować dobre praktyki instalatorskie, ale także zadbać o dobrą rozrywkę.

Poprzednie edycje utwierdziły nas w przekonaniu, że takie wydarzenie jest potrzebne. Jednak dotychczasowa formuła konkursu nie mogła zostać zrealizowana, dlatego postawiliśmy na event online i był to dobry wybór. Konkurs nigdy dotąd nie miał takiej widowni, a przecież właśnie o to chodzi by dobre praktyki promować wśród możliwie największej grupy osób.

– Łukasz Kotula, Dyrektor Działu Szkoleń i Rozwoju w Corab.

Źródło: Corab

Nowe wyzwania na nowe czasy

Zagadnieniem, które budzi największe emocje w polskiej fotowoltaice jest magazynowanie energii. Zainteresowanie tym tematem rośnie szczególnie wśród inwestorów, którzy stawiają na niezależność i maksymalne wykorzystanie energii wytworzonej w instalacji. Podkreślali to także prezenterzy, komentatorzy i sami uczestnicy imprezy. Konkurs o miano najlepszego z najlepszych w branży nie mógłby się odbyć bez tego elementu. W rundzie finałowej dwie najlepsze ekipy miały do zamontowania właśnie magazyn energii.

Bardzo nas cieszy wysoki poziom konkursu, który nawiasem mówiąc, rośnie z roku na rok. To, że uczestnicy tak dobrze wywiązywali się z postawionych przed nimi zadań, należy docenić tym bardziej, że robili to nie tylko pod czujnym okiem nas sędziów, ale i kamer.

– Bogdan Szymański, Prezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej Polska PV.

Źródło: Corab

Montaż instalacji PV od kulis

Dzielenie się wiedzą i edukacja to były od początku najważniejsze cele konkursu, jednak nigdy wcześniej w historii nie można było tak dokładnie obejrzeć, jak przebiega profesjonalny montaż instalacji PV. Technika filmowa i telewizyjna pozwoliła widzom zajrzeć w najtrudniej dostępne miejsca i dostrzec najdrobniejsze błędy. Na internetowych czatach do dyspozycji oglądających była rzesza ekspertów, którzy chętnie dzielili się wiedzą i odpowiadali na najtrudniejsze pytania.

Klasyfikacja końcowa

6 miejsce przypadło firmie INFO Energia z Kwidzyna, oczko wyżej znalazła się firma PV Technik z Goleniowa, miejsce 4 to SolarSpot z Poznania. Na najniższym stopniu podium stanęła firma OZE Projekt z Olsztyna. Na miejscu drugim znalazła się SunSol z Gdańska, a miejsce pierwsze wywalczyła ekipa z PV System z Rzeszowa.

W konkursie publiczności, w którym oddano niemal 1000 głosów serca widzów skradła firma SunSol. Również w konkursie publiczności mieliśmy do czynienia z zaciętą walką do dosłownie ostatnich minut. Komisja nagrodziła także firmę OZE Projekt nagrodą jakości za najmniejszą liczbę popełnionych błędów.

Nagroda główna

Zwycięzcy konkursu – firma PV System wygrali kompletną instalację PV o wartości 30 tys. zł. Całość o mocy 4kW oparto na komponentach Corab, SolarEdge, Q.Cells i Jean Mueller. Oprócz nagrody rzeczowej, równie ważny jest sam tytuł najlepszej firmy instalacyjnej w Polsce. Podkreślają to zwycięzcy wszystkich poprzednich edycji konkursu. Tytuł jest nie tylko namacalnym dowodem usług najwyższej jakości, ale także mocnym argumentem w rozmowach z inwestorami.

Źródło: Corab