W najbliższy czwartek (12 czerwca) w Centrum Prasowym PAP  w Warszawie bedzie miała miejsce konferencja prasowa kampanii „Dom bez rachunków”, której celem jest promocja budowy budynków jednorodzinnych o wysokim standardzie energetycznym, wyposażonych w pompę ciepła, fotowoltaikę oraz rekuperację.

W programie konferencji wystąpienie:

► Piotr Woźny – Pełnomocnik Premiera ds. Programu Czyste Powietrze
► Paweł Lachman – przedstawiciel z ramienia Porozumienia Branżowego na Rzecz Efektywności Energetycznej
► Konrad Raczkowski – v-ce Prezes Banku Ochrony Środowiska

Moderatorem spotkania będzie Grzegorz Burek, v-ce prezes Stowarzysenia Branży Fotowoltaicznej Polska PV.

Podczas konferencji przestawione zostaną założenia oraz cele kampanii “Dom bez rachunków” oraz zaprezentowany zostanie nowy partner kampanii z sektora bankowego.

Spotkanie organizowane jest m.in. z inicjatywy siedmiu czołowych organizacji branżowych w Polsce (w tym SBF Polska PV), które w ubiegłym roku podpisały porozumienie na rzecz współpracy w zakresie efektywności energetycznej.

Oprócz SBF POLSKA PV, porozumienie podpisały również:

– Sekcja Główna Ciepłownictwa Ogrzewnictwa Wentylacji i Inżynierii Atmosfery Ciepłownictwa Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych

– Korporacja Techniki Sanitarnej Grzewczej Gazowej i Klimatyzacji

– Stowarzyszenie Energooszczędne Domy Gotowe

– Stowarzyszenie Polska Wentylacja

– Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła

– Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych

Przedstawiciele Stowarzyszeń POBE, Trendy Energetyczne, Kraków 2018

W ramach prowadzonej kampanii społecznej powstał Poradnik „Dom bez Rachunków”

Dla kogo jest ten poradnik ?

Zadaniem poradnika “Dom bez rachunków” jest pomoc projektantom, architektom i instalatorom w zakresie doboru, projektowania i wykonania systemu składającego się z instalacji fotowoltaicznej (PV), pompy ciepła, zasobników ciepła i ciepłej wody oraz wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła w budynkach jednorodzinnych.
Z pewnością przyda się on także inwestorom planującym budowę nowoczesnego, przyszłościowego i taniego w eksploatacji domu.

O czym jest poradnik “Dom bez rachunków?

Poradnik traktuje o systemach grzewczych z pompą ciepła z funkcjami ogrzewania, chłodzenia i przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Działają one w połączeniu z instalacją PV o mocy do 10 kWp, która współpracuje z siecią energetyczną (on-grid) i funkcjonuje w ramach systemu opustu.

 

Więcej informacji: www.dombezrachunkow.com