Drugim gościem specjalnym będzie Michał Woroch  – polski fotograf, podróżnik, wydawca i autor książki Krok po kroku. Z Ziemi Ognistej na Alaskę. Twórca projektu Wheelchairtrip. Od 2004 roku porusza się na wózku inwalidzkim. Uznany jednym ze 100 najbardziej wpływowych Polaków z niepełnosprawnością.

 

 

W 2018 roku razem z Maciejem Kamińskim (również poruszającym się na wózku) w ciągu 371 dni specjalnie przygotowanym Landroverem Defenderem pokonał trasę Buenos Aires, Ushuaia, Deadhorse, Nowy Jork. Wyprawa została nagrodzona najbardziej prestiżowymi nagrodami w świecie podróżniczym: „Wyczyn Roku” Kolosy 2019 oraz „Podróż Roku” w plebiscycie Travelery National Geographic.

 

 

W 2021 roku razem z Bartoszem Mrozkiem (również poruszającym się na wózku) próbował na specjalnie zaprojektowanych do tego celu pojazdach elektrycznych, pokonać trasę Annapurna Circuit – trasę trekingową w Himalajach. Z powodu opadów śniegu wyprawa zatrzymała się na wysokość 4050 m n.p.m. Wyprawa otrzymała wyróżnienie w kategorii „Wyczyn Roku” Kolosy (za rok) 2021.

 


 

Dowiedz się więcej o Wielkiej Integracji Branży PV i zarezerwuj swoje miejsce na: