Dziękujemy wszystkim uczestnikom I edycji BIG PV PARTY, która odbyła się w dniach 5-6 października w Mszczonowie.

Blisko 150 osób z branży spotkało się, by w nieformalnej atmosferze podzielić się swoimi przemyśleniami, poznać najważniejsze osoby w branży fotowoltaicznej w Polsce oraz posłuchać inspirujących historii naszych gości specjalnych – a na koniec śmiać się podczas występu jednego z najpopularniejszych stand-uperów w Polsce!

 

Maciej Borowiak [Prezes Zarządu SBF Polska PV]:

„89% uczestników Wielkiej Integracji Branży Fotowoltaicznej – Big PV Party deklaruje, że weźmie udział w kolejnej edycji. 11% się jeszcze zastanawia, nikt nie odpowiedział NIE, w ankiecie, którą przeprowadziliśmy kilka dni po tym spotkaniu.

 

B2B, czyli Biznes i zaBawa, były głównymi celami tego wydarzenia, 71% uczestników twierdzi, że udział w Integracji przyniesie korzyści biznesowe, reszta tego jeszcze nie wie, a dotyczy to blisko 150 uczestników i ponad 100 firm.

 

Konferencja była zorganizowana zgodnie z metodologią „Lean Startup”, zaczęliśmy od sprawdzenia czy firmy są zainteresowane imprezą inną niż targową. Ile mogą za nią zapłacić, kiedy mają na nią czas i kogo chcą posłuchać?

 

Ważnym elementem procesu było iteracyjny tryb działania i zaangażowanie 4 osób, dla których to było dodatkowe, a nie główny, obowiązek. Spotykaliśmy się co wtorek, na 30 min, nigdy więcej, częściej krócej. Decyzje zapadały w bliskim mi modelu „decyduje ten kto ma wiedzę, reszta musi mu zaufać”. Jeżeli były wątpliwości to było głosowanie, by podjąć decyzję tu i teraz a nie czekać do kolejnego wtorku.
Przyjemny był wybór stand-upera, zadaniem domowym było wysłuchanie 15 występów różnych „komików” opublikowanych na YouTube.

Efektem tej pracy było spotkanie w centrum Polski, dokładnie w Mszczonowie, gdzie oprócz ograniczonej dawki merytorycznej (jak się okazuje, za bardzo ograniczona) wystąpili zupełnie inni goście.
Adam Kszczot, wybitny specjalista w biegu na 800m, opowiedział jak wyznacza swoje cele, Krzysztof Lis, współautor najpopularniejszego videobloga o survival podpowiedział jak się przygotować na… „koniec świata”.

 

Bank rozbił Michał Woroch, który pomimo choroby i tego, że porusza się na wózku inwalidzkim opowiedział o swoich wyprawach w Himalaje i do Ameryki Południowej.
Druga część dnia to Mistrzostwa Branży PV w FIFA na PS4, a całość domknął występ jednego z TOP5 polskich stand-uperów – Kacper Ruciński.
Wynik NPS na poziomie 77, czyli bardzo wysoka ocena, jak na debiut to świetny rezultat. Natomiast, nie wiem czy wspomniany Adam Kszczot byłby zadowolony, bo on twierdzi, że uczymy się tylko na porażkach.

 

Nie mam wątpliwości, że kluczem do zadowolenia uczestników było doświadczenie i zaangażowanie się Barbara Woś, której z całego serca dziękuję.
Również dziękuję Marta Figiel i Kamil Glapiński oraz Zarządowi Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej Polska PV (Piotr Kisiel, Bogdan Szymański, Robert Maczionsek, Grzegorz Burek), który miał do nas pełne zaufanie.

 

Podziękowania dla uczestników, że uznaliście, że warto kupić bilet i poświęcić 2 dni z Waszego biznesu. Z racji liczby znaków wymieniam tylko kilka osób…”

 

A kolejna edycja już za rok – do zobaczenia 3-4 października 2024!

 


 

Poniżej wideo i fotorelacje z wydarzenia: