W minionym tygodniu mieliśmy okazję być partnerem jak i osobiście uczestniczyć w spotkaniu z samorządami w Sulechowie, w rejonie Zielonej Góry na jubileuszowym, XXX Forum Energia w Gminie.

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV reprezentowała osobiście Anna Będkowska, która zaprezentowała stan rynku fotowoltaicznego w Polsce. Mówiła o mocach zainstalowanych, liczbach mikroinstalacji jak i wartości rynku PV w Polsce. Przedstawiciele samorządów dostali więc sporą dawkę wiedzy i obraz tego, jak fotowoltaika rośnie w siłę i że zainteresowanie tym sektorem energetyki w Polsce rośnie, a wykorzystanie energii promieniowania słonecznego do produkcji energii elektrycznej ma realne zastosowanie i może przynosić realne korzyści.

W spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt przedstawicieli samorządów, zarządcy obiektów samorządowych i przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych.
Po części merytoryczno-wykładowej, uczestnicy mieli okazję zobaczyć laboratorium Centrum Energetyki Odnawialnej w Sulechowie – zobaczyć z bliska moduły PV jak i pompy ciepła i turbiny wiatrowe. Było to bardzo ciekawe spotkanie i wymiana doświadczeń.

Dla uczestników to skondensowana dawka wiedzy o OZE i efektywności energetycznej, a dla prelegentów zderzenie się z realnymi problemami i dylematami klientów na odnawialne źródła energii.