Z przyjemnością chcielibyśmy poinformować, że Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej Polska PV zostało partnerem wydarzenia Future Solar Energy Summit, które odbędzie się w dniach 15-16 kwietnia 2019 w Milanie we Włoszech.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do rejestracji.  Dla członków Stowarzyszenia przewidziano zniżkę na pakiety sponsorskie.  Wszelkie informacje można uzyskać pod adresem: info@bsgroup.uk

The Summit jest wydarzeniem zamkniętym, które dotyczy możliwości przemysłu solarnego w Rejonie Śródziemnomorskim (południowa Europa oraz północna Afryka). Wydarzenie łączy ze sobą profesjonalistów z różnych dziedzin produkcji energii, EPC (inżynieria, dostarczanie, budowa), O&M (Management/Operation and Maintenance Contracts), dostawców sprzętów, pożyczkodawców oraz organów rządowych, które wspomagają rozwój i współpracę na rzecz nowoczesnych technologii.

Szczegóły wydarzenia: www.future-solar.org

Bezpieczeństwo energetyczne stanowi znaczącą część zrównoważonego rozwoju pod względem wzrostu gospodarczego obszaru śródziemnomorskiego. Rosnące zapotrzebowanie na energię w regionie i coraz większa presja na konwencjonalne wykorzystanie energii spowodowały, że postanowiono zorganizować szczyt „Przyszłość energii słonecznej 201”. Celem jest promocja dobrych praktyk w zakresie energii słonecznej w regionie Morza Śródziemnego. Potencjał energii słonecznej w regionie jest ogromny i ma zdolność generowania i dostarczania energii elektrycznej do Europy w najbliższej przyszłości.

Rozwój rynku w regionie ma kluczowe znaczenie dla kolejnej fali globalnych inwestycji. Inwestycji w energetykę słoneczną, zdaniem organizatorów przyspieszą globalny postęp energii słonecznej w kierunku parytetu sieci.

Istnieją jednak pewne przeszkody, które uniemożliwiają inwestorom czerpanie korzyści z możliwości rynkowych. Dlatego też posłuchajmy sugestii ekspertów, którzy zajmą się tymi wyzwaniami, aby stworzyć przełomowe rozwiązania w branży. Ogólnie rzecz biorąc, agenda wydarzenia pozwoli na to, aby obszar Morza Śródziemnego jako region Europy Południowej i Afryki Północnej spotkał się z nowymi przewagami technologicznymi i przyspieszył wdrożenie energii słonecznej.

Zapraszamy! 

Stowarzyszenie POLSKA PV