W dniach 26-27 lutego 2020 roku Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV uczestniczyło w wydarzeniach w ramach MIASTOZE2020, odbywających się podczas targów ENEX Nowa Energia w Kielcach. 

 

Stoisko SBF POLSKA PV

 

Zwiedzający mogli zapoznać się ze stoiskiem Stowarzyszenia w hali E. W tymże miejscu zainteresowani sięgali po informacje na temat samego Stowarzyszenia, jego działań, możliwości podjęcia współpracy, a także na temat bieżących zadań i publikacji mających swoje premiery podczas targów – Raportu o stanie fotowoltaiki w Polsce w roku 2019, oraz Fotowoltaicznego Dekalogu dobrych praktyk. Obie z tych publikacji cieszyły się ogromnym zainteresowaniem nie tylko firm działających w obszarze instalacji fotowoltaicznych, ale też wśród zwykłych użytkowników paneli fotowoltaicznych czy też osób potencjalnie zainteresowanych tymi technologiami.

 

Instalator roku 2020

 

Podczas pierwszego dnia Targów ENEX na Arenie MiastOZE, Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV wraz z firmą Corab oraz przy współpracy z markami Q.Cells, SolarEdge i Jean Mueller zorganizowali już po raz czwarty Konkurs na Instalatora Roku 2020. Prezes Stowarzyszenia Bogdan Szymański znajdował się w komisji oceniającej zmagania konkursowe, do których przystąpiło 6 firm instalatorskich. Wydarzenie zgromadziło liczną publikę, nie zabrakło emocji i chęci walki. Zwycięską okazała się firma Heliospower, która zyskała miano “Instalatora Roku”. Firma ta została nagrodzona kompleksową instalacją fotowoltaiczną o mocy 4 kWp na dach płaski lub skośny.

 

Forum Fotowoltaiczne SOLAR+

 

W drugim dniu Targów w Kielcach odbyło się XI Forum Solar + 2020. Składało się z Energetycznego Talk Show oraz dwóch paneli dyskusyjnych. Podczas tego wydarzenia Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej było reprezentowane przez Prezesa – Bogdana Szymańskiego, a także przez Annę Będkowską. Podczas forum przedstawiony został stan rynku fotowoltaicznego w Polsce na koniec roku 2019, a także miała miejsce premiera Fotowoltaicznego Dekalogu Dobrych Praktyk.