21 sierpnia, redakcja GLOBEnergia wraz z RMF FM i Krakowskim Festiwalem Filmów Ekologicznych organizowała ciekawe warsztaty i rozmowy na temat nowoczesnych budynków.

Miejsce na to wydarzenie – niespotykane – krakowskie bulwary wiślane, tuż pod Wawelem w towarzystwie Smoka Wawelskiego.  Temat dyskusji w której obok przedstawicieli redakcji GLOBEnergii i IKEA wziął udział prezes SBF Polska PV Bogdan Szymański brzmiał: ”Mój budynek – moją elektrownią, ciepłownią i stacją benzynową”.

To zupełnie nowe doświadczenie i debiut stowarzyszenia przed tego typu publicznością – festiwalową! Oprawa filmowa, skupiona tematycznie na czystym pozyskiwaniu energii, walki z niską emisją i działań poszczególnych Państw w tym temacie była idealnym uzupełnieniem tej merytorycznej dyskusji! Spotkanie specjalistów odbywało się w towarzystwie całych rodzin! Rodzice przysłuchiwali i inspirowali się dobrymi referencjami, przykładami systemów. W tym czasie najmłodsi spędzali aktywnie i edukacyjnie czas na festiwalowym miasteczku ucząc się odpowiedzialnej energetycznie postawy.

To było bardzo ciekawe, optymistyczne, owocne spotkanie! Liczymy na więcej!

Oto kilka zdjęć z tego wydarzenia!

rrem