Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej Polska PV dołączyło do grona patronów Kongresu Trendy Energetyczne 2020.

Kongres Trendy Energetyczne to wydarzenie, którego założeniem jest pokazanie jakie procesy w branży energetycznej zachodzą wokół nas i jak mogą przełożyć się na przyszłość polskiej energetyki. Energetyka to wyjątkowo ważny element gospodarczego kręgosłupa naszego kraju. Dlatego rozmowy o niej i o potencjalnych zmianach są niezwykle istotne, a ostatnio wręcz na tak zwanym “topie”! Stąd pomysły na tegoroczną edycję “Trendów Energetycznych”.
Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej po raz kolejny włącza się aktywnie w organizację i wkład merytoryczny wydarzenia, zapraszając na nie wszystkich zainteresowanych. Tegoroczna edycja będzie się odbywała w formie online, co zdecydowanie ułatwi udział w wydarzeniu wszystkim, dla których przyszłość polskiej energetyki jest ważna.

Podczas Trendów Energetycznych 2020 będziemy rozmawiać na temat właściwego kierunku rozwoju polskiej fotowoltaiki, o wyzwaniach stojących przed sektorem oraz o trendach w zmieniającej się architekturze energetycznej. Przyjrzymy się elektromobilności, polskiemu sektorowi offshore wind, wodorowi i jego zielonej stronie, działaniom antysmogowym, fotowoltaice i pompom ciepła oraz ich umiejscowieniu w polityce krajowej i europejskiej. Podczas Trendów Energetycznych zwrócimy uwagę na moduły o mocy ponad 500 Wp, na technologię ich produkcji i układania, zalety oraz wpływ na ogólny projekt systemu i obniżenie LCOE.

Nowa formuła, nowe tematy, nowi goście – przed nami trzecia edycja Kongresu Trendy Energetyczne, tym razem w formie online już 27 października!

#TrendyEnergetyczne realizowane będą w formie programu telewizyjnego składającego się z wywiadów, debat, rozmów oraz talk show. W Kongresie weźmie udział m.in. Bogdan Szymański, prezes stowarzyszenia, który jako ekspert Trendów Energetycznych oceni skutki wprowadzenia opłaty mocowej oraz przedstawi, jak w praktyce funkcjonuje ochrona przeciwpożarowa instalacji PV. W trakcie Kongresu zostaną przedstawione trendy w modułach fotowoltaicznych, istota rozwoju konstrukcji wsporczych oraz kierunek w którym będzie rozwijała się energetyka słoneczna. Szczegółowy program wydarzenia można zobaczyć na stronie wydarzenia.

Trendy energetyczne to kongres przeznaczony dla całej branży: producentów i dystrybutorów urządzeń grzewczych, dostawców technologii PV, przedstawicieli technologii elektromobilności oraz przedstawicieli władz państwowych i stowarzyszeń branżowych. #TrendyEnergetyczne to także odpowiednie miejsce dla praktyków i firm wykonawczych oraz pracowników naukowych. Zachęcamy do rejestracji na wydarzenie.

Bądźcie z nami już 27 października 2020 roku – spotkajmy się na III Kongresie Trendy Energetyczne.

Zapraszamy również do śledzenia działalności stowarzyszenia SBF Polska PV.