W ubiegłym tygodniu odbyły się targi ENEX Nowa Energia w Kielcach – były to dwa intensywnie dni, również dla Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV. Rokrocznie, targi odwiedzają każdego dnia setki osób, zainteresowanych zawodowo jak i prywatnie odnawialnymi źródłami energii.

Pierwszy dzień targów (27 lutego 2019 r.) mimo, iż nastawiony na technikę grzewczą, miał kilka mocnych fotowoltaicznych akcentów. Na Arenie Pasażu Energetycznego odbyło się instalacyjne widowisko – montaż instalacji fotowoltaicznej na żywo! Był to konkurs o tytuł Instalatora Roku 2019, którego partnerem również było Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV, a prezes stowarzyszenia był współprowadzącym i jurorem w konkursie!

Bogdan Szymański mierzy czas podczas konkursowych zadań (FOT. GLOBEnergia)

SBF POLSKA PV partnerem konkursu (FOT. GLOBEnergia)

Poza tym, Redakcja GLOBEnergia zorganizowała XII Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła i Techniki Grzewczej, a Bogdan Szymański, prezes Stowarzyszenia był gościem spotkania i opowiadał i zasadności łączenia instalacji fotowoltaicznych z pompami ciepła.

Bogdan Szymański jako gość XII Ogólnopolskiego Forum Pomp Ciepła i Techniki Grzewczej (FOT. GLOBEnergia)

Od ponad 10 lat, dzięki Redakcji GLOBEnergia drugi dzień targów ( w tym roku przypadł na 28 lutego 2019 r.) stoi pod znakiem fotowoltaiki! Redakcja organizuje wtedy kolejne edycje Ogólnopolskiego Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii SOLAR+. Tak było również w tym roku. Patronat nad jubileuszową, dziesiątą edycją tego spotkania objęło Stowarzyszenie SBF POLS APV. Z tej okazji, Bogdan Szymański Prezes SBF POLSKA PV poprowadził pierwszą część tego spotkania. Do stowarzyszenia należała również pierwsza prelekcja – zaprezentowano wtedy wersję roboczą raportu o rozwoju rynki fotowoltaicznego w Polsce i podsumowującego polski rynek PV w 2018 roku. Raport przygotowany został przez Stowarzyszenie SBF POLSKA PV.

Prezentacja raportu o rynku PV podczas X Ogólnopolskiego Forum SOLAR+ (FOT. GLOBEnergia)

Wszystkim obecnym na targach dziękujemy za spotkanie i za Państwa obecność we współorganizowanych przez nas wydarzeniach! Dziękujemy za miłe słowa i wsparcie w działach stowarzyszenia! Mamy nadzieję, na takie spotkania zdecydowanie częściej!