SBF POLSKA PV informuje, że objęło patronatem Warsztaty MOC HYBRYDY organizowane przez Redakcję GLOBEnergia wraz z z organizatorem Targów Instalacje: Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Warsztaty odbędą się w dniach 23-25 kwietnia 2018 roku. 24 kwietnia 2018 roku odbędzie się główny dzień warsztatów – dzień pokazowo-warsztatowy. 23 i 25 kwietnia będą dniami szkoleniowymi.

O wydarzeniu MOC HYBRYDY

Podczas nadchodzących targów Instalacje w Poznaniu, firmy wykonawcze będą miały okazję rozbudować swoje portfolio o dodatkowe umiejętności, a inwestorzy poznać możliwości, jakie stwarza technologia fotowoltaiczna i pompy ciepła! MOC HYBRYDY redakcji GLOBEnergia to energetyzujące spotkanie w postaci warsztatów oraz prezentacji. Specjaliści z branży techniki grzewczej i fotowoltaicznej wytłumaczą jak wykorzystać potencjał tkwiący w net meteringu. Porozmawiają jak technicznie połączyć pompę ciepła z instalacją fotowoltaiczną. Wyjaśnią na czym polega system SG Ready i jak inteligentna sieć może współpracować z pompami ciepła! W programie również sporo informacji o hałasie w instalacji z pompą ciepła powietrze/woda. Organizator zapewnia, że sporo uwagi zostanie poświęcone ustawie F-gazowej. Jakie konsekwencje dla instalatorów i użytkowników wynikają z jej zapisów?

Fotowoltaika na warsztatach MOC HYBRYDY

Podczas warsztatów zostanie również przekazane sporo wiedzy na temat postępującej w naszym kraju i cieszącej się dużym zainteresowaniem fotowoltaiki. O tym, jak dobrać moduły fotowoltaiczne, jakie pomiary i badania wykonywać i jak przyłączyć system fotowoltaiczny do sieci opowie osobiście Bogdan Szymański, prezes SBF POLSKA PV i autor poradnika „Instalacje Fotowoltaiczne”, wraz z zaproszonymi ekspertami branży

Dlaczego warto łączyć fotowoltaikę z urządzeniami grzewczymi?

Obowiązujący w naszym kraju obecnie system net metering to możliwość bilansowania energii wyprodukowanej i pobranej z sieci. To właśnie ten system daje możliwość otworzenia się Polaków na ideę domów blisko zeroenergetycznych. Dzięki możliwości bilansowania, nadmiar energii wysyłany jest do sieci i pobierany wtedy, kiedy jest taka potrzeba. Inwestując więc w fotowoltaikę i pompę ciepła, można zasilić nasz dom w energię elektryczną, ciepło i chłód. Odpowiednio dobrany zestaw pokryje roczne zapotrzebowanie na energię naszego budynku.

Eksperci pokażą jak to zrobić

Teoria teorią, ale do prawidłowego wykonania i świadomego użytkowania instalacji należy wiedzieć jak to działa i dlaczego. Dlatego warsztatach łączą teorię z praktyką. W programie pokaz możliwości urządzeń od pompy ciepła, regulatorów po pokaz montażu instalacji fotowoltaicznej na dachu płaskim!


OFICJALNA STRONA WYDARZENIA I REJESTRACJA – TUTAJ


Zapraszamy!

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV