Z przyjemnością przedstawiamy kolejnego członka wspierającego SBF POLSKA! To SolarEdge – światowy lider optymalizacji mocy systemów fotowoltaicznych na poziomie każdego modułu.
SolarEdge Technologies w 2006 stworzyła inteligentne rozwiązanie falowników fotowoltaicznych, które zmieniło sposób pozyskiwania i zarządzania energią w systemach fotowoltaicznych. Sprzedaż tych rozwiązań rozpoczęła się w 2010 roku. SolarEdge dostarczyła już ponad 4,2GW swoich zoptymalizowanych rozwiązań falowników oraz produktów, które zostały zainstalowane w systemach fotowoltaicznych w 102 krajach.
Optymizatory mocy, są niewielkimi urządzeniami mocowanymi na konstrukcji wsporczej paneli (add-on) lub są już bezpośrednio wbudowane w moduł PV zamiast klasycznej puszki przyłączeniowej (embedded). Optymalizatory monitorują wydajność każdego panelu i przekazują dane o wydajności do portalu monitorującego SolarEdge. Każdy optymalizator mocy jest wyposażony w unikalną funkcję SafeDCTM, która wyłączy automatycznie napięcie DC modułów, gdy inwerter lub zasilania sieci jest wyłączone.
Akcje firmy SolarEdge notowane są w obrocie na giełdzie NASDAQ pod symbolem SEDG. Rozwiązania techniczne SolarEdge zostały nagrodzone ponad 30 nagrodami ze strony prestiżowych organizacji od Red Herring do Frost & Sullivan.

 

Strona internetowa firmy: https://www.solaredge.com/