Z wielką przyjemnością informujemy, że nowym członkiem wspierającym Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej Polska PV została firma Spirvent – producent nagradzanego systemu Wolta, będącego połączeniem Inwertera Wolta z Miernikiem Bezprzewodowym Watta.

System Wolta, źródło: Spirvent

Firma Spirvent powstała w trakcie rozmów podczas wspólnych spotkań, kiedy jej założyciele postanowili spróbować wprowadzić w życie pomysł na poprawę otaczającej rzeczywistości.

Spirvent pragnie być kontynuatorką i spadkobierczynią wielowiekowych tradycji rozwoju polskiej myśli technicznej. Wynalazcy Spirvent-u to zespół doktorantów i inżynierów (w większości absolwentów PP) projektujących i konstruujących urządzenia na najwyższym światowym poziomie.

Misją firmy jest dostarczenie urządzeń i technologii do efektywnego pozyskiwania energii ze źródeł OZE z wykorzystaniem polskiej myśli technicznej. Zadaniem jest tworzenie najnowocześniejszych urządzeń potrzebnych na współczesnym rynku. Produkty są i będą tworzone: w oparciu o polską, innowacyjną myśl techniczną, w nowoczesnych zakładach, rękami i umysłami godziwie wynagradzanych pracowników.

Swoją misję Spirvent realizuje głównie poprzez produkcję Inwerterów nowej generacji, zintegrowanych, inteligentnych, skalowalnych dla instalacji od domowych do przemysłowych. Jako firma twórców najwyższych technologii, Spirvent deklaruje, że z części wypracowanych środków będzie wspierał rozwój edukacji w Polsce.

Nad całością działań firmy czuwa Rada Nadzorcza, skupiająca prawników, deweloperów, specjalistów branży budowlanej i innych.