Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV po raz drugi aktywnie uczestniczy w przygotowaniach i realizacji II edycji Kongresu Trendy Energetyczne!

To wyjątkowe wydarzenie po raz kolejny odbędzie się w Krakowie, w hotelu Metropolo By Golden Tulip przy ulicy Orzechowej! Data wydarzenia to 8-9 października 2019.

Atrakcyjny program

Które technologie mają szanse na rozwój a które znikną z rynku? Które regulacje wpływają na zmiany? Energooszczędne i inteligentne budynki, czyste powietrze, termomodernizacja.
Porozmawiamy o ustawie o OZE,programie Energia Plus! Poruszymy tematy związane z cenami energii, porównamy koszty produkcji energii, przeanalizujemy umowy PPA i zastanowimy się, czy można zarobić na odejściu od węgla!

Kongresowe tematy to również energetyka i elektromobilność oraz budownictwo, czyli technologie SMART, ekokonwersje, badania, rozwój edukacja!
W kwestii fotowoltaiki poruszymy tematy związane zarówno z inwestycjami wielkoskalowymi, jak i tematy mikroinstalacji: fotowoltaika w przedsiębiorstwie, wysokosprawne moduły, kodeksy sieciowe, leasing fotowoltaiki dla firm, kredyty konsumenckie na PV. Nie ominiemy również pomp ciepła oraz biznesu i kwestii wizerunkowych istotnych dla każdego przedsiębiorcy!

Specjaliści z branży

Będziemy gościć specjalistów, prawników, inżynierów, decydentów. Udział w spotkaniu potwierdziła Minister Przedsiębiorczości i Technologii – Jadwiga Emilewicz! Będzie z nami dr Christian Schnell z kancelarii Solivan, Janusz Kahl – członek Komitetu Sterującego EASME Unii Europejskiej, Piotr Rodyszyn – ekspert OZE, dr Marek Przychodzeń – ekspert rynku energii, przedstawiciele stowarzyszeń branżowych – Janusz Starościk (SPIUG) i Paweł Lachman (PORT PC) oraz przedstawiciele producentów i dystrybutorów urządzeń fotowoltaicznych i pomp ciepła!

Ambitne cele!

Energetykę rozumiemy szeroko, jako zbiór procesów odbywających się w sferze technologii, produkcji, budownictwa, oszczędności, słowem – gospodarczego kręgosłupa kraju. Bazując na doświadczeniu branżystów, ale też stowarzyszeń reprezentujących różne aspekty efektywności energetycznej, jesteśmy ciałem z łatwością wyciągającym wnioski i formułującym rekomendacje.

Zapraszamy na spotkanie jesienią w Krakowie!

Szczegóły wydarzenia: https://trendyenergetyczne.pl