Zapraszamy na webinaria w temacie Zielonego Ładu, WT 2021 i technologiach OZE – Bogdan Szymański prelegentem

Porozumienie Branżowe na Rzecz Efektywności Energetycznej POBE zaprasza na serię bezpłatnych webinariów. Webinaria odbędą się w dniach 16-17 grudnia 2020 r. Eksperci odpowiedzą na pytania jak Zielony Ład i Fala Renowacji wpłyną na efektywność energetyczną budynków oraz wskażą jakie technologie związane z zaopatrzeniem budynków w energię i jej zużyciem będą w najbliższych latach priorytetowe i promowane. Podczas webinariów będziemy mieli szansę dowiedzieć się czy Warunki Techniczne 2021 oznaczają rewolucję w wyposażeniu nowych budynków i czy czekają nas kolejne zaostrzenia przepisów.

Podczas spotkań on-line eksperci POBE oraz organizacji stowarzyszonych z POBE przedstawią konkretne założenia polityki unijnej odnoszące się do naszej branży (w kontekście obecnych i planowanych unijnych strategii). Postarają się również wyjaśnić wiele istotnych kwestii związanych z wdrażaniem tej polityki w Polsce, efektywnością energetyczną budynków czy nowymi warunkami technicznymi.

Zapraszamy na webinaria: 16-17 grudnia 2020 r.

Podczas webinariów będzie eksperci odpowiedzą na następujące pytania:

  • Jakie są założenia głównej strategii energetycznej UE dotyczące Integracji sektorów energetycznych i strategii Zielony Ład oraz co to oznacza dla branży?
  • Co zmieni się w wyposażeniu technicznym i standardzie budynków mieszkalnych od stycznia 2021 w związku z nowymi WT 2021? Jak wygląda perspektywa stosowania w nowych budynkach systemów grzewczych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych (wentylacja z odzyskiem ciepła, pompy ciepła, fotowoltaika, kolektory słoneczne) oraz izolacji termicznej przegród?
  • Jakich kolejnych zmian w warunkach technicznych budynków możemy spodziewać się w najbliższych latach?
  • Jaka będzie rola rozwiązań opartych o odnawialne źródła energii oraz czy rozwiązania grzewcze oparte o paliwa kopalne będą wspierane w nowej perspektywie budżetowej Unii Europejskiej?
  • Czy Komisja Europejska wspiera konkretne rozwiązania w transformacji energetycznej w ramach Zielonego Ładu? Jaką rolę w Fali Renowacji przewidziano dla budynków gotowych, prefabrykowanych?
  • Co to jest taksonomia i jak wpłynie na rozwój zrównoważonych rozwiązań w systemach ogrzewnictwa i ciepłownictwa w Polsce?
  • W jakim kierunku powinny się rozwijać firmy projektowe i instalacyjne w najbliższych latach?

Webinaria są organizowane przez Porozumienie Branżowe na Rzecz Efektywności Energetycznej (POBE), do którego należy m.in. Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej Polska PV. Podczas wydarzenia jednym z prelegentów będzie prezes naszego stowarzyszenia – Bogdan Szymański. Prezes SBF POLSKA PV omówi zagadnienia bezpieczeństwa ppoż. instalacji PV o mocy pow. 6.5 kWp.

Zachęcamy do rejestracji na webinaria (16.12.2020 r.): TUTAJ

Zachęcamy do rejestracji na webinaria (17.12.2020 r.): TUTAJ

Strona wydarzenia, harmonogram oraz rejestracja: http://pobe.pl/2020webinaria/

Źródło: Porozumienie Branżowe na Rzecz Efektywności Energetycznej (POBE)