Branża fotowoltaiczna choć młoda w Polsce rozwija się coraz prężniej.

Na przestrzeni ostatnich lat wspólnie zdobywaliśmy wiedzę, jak produkować, sprzedawać i montować. Za nami wiele szkoleń, konferencji i wymienionej korespondencji. W tym roku Corab wraz z Partnerami postanowił pójść o krok dalej i stąd konkurs „Instalator Roku”. To nie tylko sprawdzenie wiedzy i umiejętności, ale przede wszystkim rozrywka i kolejna forma promocji fotowoltaiki w naszym kraju.

W konkursie biorą udział dwuosobowe drużyny, które wysłały zgłoszenie z załączonym zdjęciem poprawnie wykonanej własnej instalacji fotowoltaicznej. Do kolejnego etapu przejdzie 8 drużyn. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Areną zmagań najlepszych instalatorów będą targi Renexpo w Warszawie. To pierwsza taka inicjatywa, która ma promować dobre praktyki i sprawdzić umiejętności polskich instalatorów. Najlepsza drużyna otrzyma nie tylko okolicznościowy puchar, ale również instalację fotowoltaiczną o mocy 3kW. Organizatorami akcji jest producent systemów fotowoltaicznych Corab oraz SHARP i SolarEdge. Rywalizacja polegać będzie na złożeniu prostej instalacji fotowoltaicznej, która składa się z: systemu montażowego firmy Corab, paneli fotowoltaicznych SHARP oraz falownika SolarEdge. Kryteria wyboru zwycięzcy są dwa: czas i jakość wykonania.

Co można wygrać?

Zwycięzca otrzyma tytuł: „Instalator roku 2017”, okazały puchar i co najważniejsze komponenty instalacji fotowoltaicznej o mocy 3 kW. Zestaw będzie się składał z dowolnego systemu Corab na dach płaski lub skośny, paneli SHARP NQ-R256A Mono Back Contact oraz falownika SolarEdge 3kW Hd Wave SE 3000H oraz 12 optymalizatorów mocy. Łączna wartość nagrody w konkursie to blisko 20 tys. złotych.

Organizatorami są Corab, SolarEdge, SHARP oraz Targi Renexpo 2017.

Patronat nad konkursem objęło Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej Polska PV oraz redakcja GLOBEnergia.

CORAB to polski producent systemów mocowań paneli fotowoltaicznych. W ofercie posiada systemy mocowań do wszystkich rodzajów pokrycia dachów skośnych, płaskich oraz systemów wolnostojących.

Wszystkie komponenty wytwarzane są z zachowaniem najwyższych standardów jakości w nowoczesnej, wyspecjalizowanej fabryce CORAB W Polsce. Dbając o jakość i bezpieczeństwo, a także o zadowolenie Klientów, firma współpracuje z wiodącymi firmami światowymi i aktywnie uczestniczy w procesach projektowo-

Szczegóły: instalator-roku.corab.eu

Źródło: Corab