26 lutego podczas Targów Enex odbędzie się konkurs Instalator Roku 2020. To już IV edycja konkursu, który stał się już pewnego rodzaju tradycją w branży fotowoltaicznej. Konkurs organizowany jest przez Corab i Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej Polska PV przy współpracy z takimi partnerami, jak Q.Cells, SolarEdge i Jean Mueller.

Pośród uczestników nie zabraknie weteranów konkursu, m.in. zdobywcę tytułu w roku 2019 gdańską firmę SunSol. Przypomnijmy, że to właśnie SunSol wygraną instalację fotowoltaiczną i zamontował ją bezpłatnie na budynku, gdzie mieści się dom dziecka.

 

Rozstrzygnięcie konkursu o tytuł Fotowoltaicznego Instalatora Roku 2019 (Fot. Corab)

„Konkurs Instalator Roku jest świetną okazją na sprawdzenie się i zmierzenie z innymi firmami z branży. W SunSol staramy się oferować naszym Inwestorom instalacje najwyższej jakości. Zarówno pod względem komponentów, jakości wykonania jak i obsługi klienta, a uzyskanie tytułu Instalatora Roku 2020 byłoby dla nas ogromnym wyróżnieniem i potwierdzeniem umiejętności” – Michał Kitkowski, Prezes Zarządu firmy Sunsol.

Tym razem również nagrodą ufundowaną przez organizatorów i partnerów jest kompleksowa instalacja fotowoltaiczna o mocy 4kWp.

Za kogo Ty będziesz trzymał kciuki?

Bezpieczeństwo i dobre praktyki

Misją konkursu jest promowanie dobrych praktyk wśród instalatorów. Komisja zwraca szczególną uwagę na bezpieczeństwo i poprawność montażu. Jest to kolejny sposób pokazania, że jakość nie tylko komponentów, ale również wykonania takiej instalacji jest kluczowy, aby inwestorzy mogli z niej bezpiecznie korzystać przez lata.

„To właśnie jakość zarówno komponentów, jak i samego doboru i montażu przekonuje do branży fotowoltaicznej kolejnych inwestorów. Większość ekip montażowych kolejne zlecenia zdobywa przez polecenie zadowolonego klienta. Instalator Roku to inicjatywa, która od samego początku ma misję nie tylko promowania branży fotowoltaicznej, ale pokazywania jak ważny jest w tym wszystkim dobry instalator i prawidłowy montaż.” – mówi Paweł Wiktorowicz, odpowiedzialny za fotowoltaikę w firmie Corab.

Jednym z ważnych aspektów konkursu jest wymiana doświadczeń. Nie tylko między producentami a instalatorami, ale również między drużynami. Zdobyta wiedza pozwala na oferowanie lepszych produktów i usług.

„Poszanowanie dobrych praktyk i korzystanie z dobrych komponentów stanowi klucz dalszego rozwoju branży fotowoltaicznej. Wszyscy mamy obowiązek dzielić się wiedzą i doświadczeniem.” – przekonuje Bogdan Szymański, Prezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej.

W branży fotowoltaicznej powstaje coraz więcej firm, które rozpoczynają działalność w branży fotowoltaicznej. Ważne jest, aby firmy z wieloletnim doświadczeniem, stowarzyszenia branżowe i producenci propagowali dobre praktyki.

Kibicuj drużynom podczas Instalatora Roku

Odwiedź stoisko Corab – E -53