Bison Energy dołącza do grona członków wspierających SBF POLSKA PV

Bison Energy jest jednym z pionierów rynku fotowoltaicznego w Polsce. Firma istnieje od 2013 roku i od samego początku czynnie uczestniczyła w procesie tworzenia przepisów, dzięki którym funkcjonuje obecny system prosumencki. W wielu rejonach energetycznych Bison Energy przecierało szlak zgłaszając pierwsze mikroinstalacje fotowoltaiczne i dopracowując wzory zgłoszeń z Operatorami Sieci Dystrybucyjnych.

Firma współpracuje również z organizacjami pozarządowymi, co potwierdzają liczne projekty realizowane m.in. z Greenpeace Polska, czy Fundacją WWF Polska; a także jednostkami naukowymi, jak Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego i Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie.

Od samego początku Bison Energy opiera swoje systemy o komponenty wysokiej jakości. Wieloletnie doświadczenie potwierdzają nie tylko liczne realizacje i zadowoleni klienci, ale również wyróżnienia oraz nagrody zdobywane na różnych wydarzeniach branżowych.

Firma Bison Energy była wielokrotnie nagradzana w konkursach związanych z instalacjami PV. Do sukcesów Bison Energy należą m.in. : 2. miejsce w konkursie „Instalator Roku 2017” branży fotowoltaicznej organizowanym w trakcie targów RENEXPO Poland. 1. miejsce w konkursie na najlepszą instalację referencyjną Fronius 2018 roku w kategorii „Najlepsza instalacja domowa”, 1. miejsce w konkursie na najlepszą instalację referencyjną Fronius 2019 roku w kategorii „Najlepsza instalacja z zarządzaniem energią”, wyróżnienie firmy CORAB „Za długoletnią i owocną współpracę oraz wkład w rozwój firmy Corab”. W 2020 roku w trakcie targów „ENEX Nowa Energia” w Kielcach Firma Bison Energy otrzymała wyróżnienie w konkursie „Dobre praktyki w dobrych rękach” organizowanym przez GLOBEnergia.

Ponadto firma Bison Energy posiada umowy partnerskie i należy do grona dystrybutorów firmy Selfa GE S.A., co potwierdza otrzymane podziękowanie „Za wieloletnią współpracę i wkład w rozwój OZE w Polsce oraz promowanie marki Selfa na polskim rynku”, a także przynależy do siatki rekomendowanych instalatorów programu LG Pro Partner oraz Q.Cells Q.PARTNER. Od 2020 roku firma została wyłoniona również do nowego programu eksperckiego – Fronius System Partner. Od początku istnienia Bison Energy realizuje swoje systemy również w oparciu o technologię z optymalizacją pracy SolarEdge, biorąc czynny udział w rozwoju produktów tej marki na rynku polskim i będąc jednym z liderów w ilości wykonanych systemów w oparciu o optymalizację na poziomie każdego modułu.

Z uwagi na lokalizację Bison Energy swoje działania skupia głównie wokół województwa mazowieckiego, łódzkiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego – w samej Warszawie firma zrealizowała kilkaset mikroinstalacji fotowoltaicznych. A dzięki dużemu zaangażowaniu w jakość wykonywanych usług i inwestycje w kapitał ludzki – stale rosnąca marka Bison Energy miała przyjemność realizować inwestycje między innymi dla takich partnerów jak Orange Warsaw Festival, AGORA S.A., czy CD Projekt S.A.