Mamy przyjemność ogłosić, że kolejnym gościem specjalnym podczas Wielkiej Integracji Branży Fotowoltaicznej BIG PV Party będzie jeden z najpopularniejszych polskich stand-uperów – Kacper Ruciński!

 

Kacper Ruciński to jeden z najpopularniejszych stand-uperów w Polsce.

Od kilkunastu lat występuje na polskiej scenie komediowej i improwizowanej, a jego występy oglądały na YouTube już miliony widzów.

Kacper Ruciński urodził się w 1984 roku w Malborku. W 2004 roku ukończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku. W 2009 zadebiutował z grupą improwizacyjną „W Gorącej Wodzie Kompani”. Rok później dołączył do grupy „Stand-up Bez Cenzury”, w której skład wchodził m.in. Abelard Giza. W 2010 roku wystąpił w programie „Stand-up. Zabij mnie śmiechem”. Dużą popularność przyniósł komikowi program pt. „Bóg jest mięsożerny”, który prezentował na trasie w 2019 roku.

Stand-uper należy do tzw. Grupy Trzymającej Mikrofon, którą tworzą także Łukasz „Lotek” Lodkowski oraz Rafał Pacześ. Szalone trio można było oglądać na trasie pt. „BANG” w 2018 roku. W 2021 grupa ruszyła w nową trasę pt. „BANG 2”. Komik zdobył wiele nagród i wyróżnień na festiwalach i występach kabaretowych w całej Polsce. W 2021 nawiązał współpracę z platformą wideo Viaplay, którą promuje swoim wizerunkiem.